ABOUT AUTHOR

pátek 9. prosince 2016

DRESDEN TIPS/GUIDE


V dnešním článku vás provedu Drážďanama, jelikož jsem tam tuhle středu už zase byl. Tentokrát ale v roli průvodce :D Přesněji, prováděl jsem (s asistencí přítelkyně) Domči mamku, bráchu a jeho přítelkyni po městě, protože tam nikdy nebyli.

Projdem si stručně pár tipů ohledně:
  • parkování
  • obchodů
  • jídla

Po příjezdu do Drážďan, tak asi první věc co budete řešit (pokud ste přijeli autem) je parkování. Cesta z dálnice vás zavede přímo do centra až k nákupní galerii Altmarkt, před kterou je parkoviště za které dáte 6 euro na den, no a kdyby náhodou bylo plný, tak můžete zaparkovat v podzemních garážích obchoďáku, což je ideální jelikož to pak máte všude kousek. 

Altmarkt je asi nejvetší obchodní centrum v Drážďanech a vzhledem k parkování bych začal nákupama právě tady :D Tašky si jednodušše můžete hodit do auta, a pak už se jen poklidně věnovat krásné historické části města, teďka hlavně vánočním trhům, který jsou fakt úchvatný! Jako další můžete navštívit Karlstadt, asi pětipatrovej obchoďák. Ten je ale spíš pro starší generaci a pro lidi s hlubokou pěněženkou, takže nic pro mě, lol. Od Karlstadtu vede ulice na vlakové nádraží, která je nacpaná obchůdky se samejma zajímavejma značkama a nedaleko se nachází i Primark, což je asi bohužel hlavní cíl většiny lidí, který jezdej do Drážďan.
Pokud si sebou nevezete řízky s chlebem, tak určo oceníte pár tipů na jídlo. V Altmarktu je ve spodním patře hafo restaurací a fastfoodů, takže si nepochybně každej přijde na svý. Mam tu nějaký milovníky Trdelníku? Jo, trdelník je už i v Německu (akorát trošku na jinym levlu), tak tu mají na výběr spoustu příchutí (oreo, raffaello, mandle, kakao atd.), a to fakt stojí za ochutnání #trustme! Jinak já za sebe doporučuju navštívit italskou restauraci L'Osteria, kde maj úplně dokonalou pizzu, ktera je navíc  mega obrovská, že se nevejde na talíř #tochceš!Víc fotek města nemam. To je tak když tu ste asi po stý.

 Tak jakou příchuť trdelníkuuu? Trošku dilema.


Již zmiňovaná mega pizza, Prosciutto crudo per favore.

Doufám, že se vám článek líbil. Příští týden zavítam do Milána! Takže se těšte na report.


Žádné komentáře:

Okomentovat