ABOUT AUTHOR

sobota 24. prosince 2016

LA VISITA DI MILANO


Už podle nadpisu článku byste mohli vědět, o čem článek bude. Eehm, vlastně jen pokud umíte italsky, a nebo používáte google překladač. Takže teď hezky česky. Minulý pátek jsme díky výhře od Tezenisu odletěli na 3 dny do Milána, italské metropole módy.
Cesta uběhla velmi rychle a navíc byla sakra příjemná, joo zvykl bych si na osobního šoféra, kterej mě vyzvedne v luxusnim meďáku na letišti a odveze až do hotelu. Hotel se nacházel asi 7 minut pěšky od samotného srdce Milána, kam jsme ihned po vybalení věcí vyrazili. Prohlédli jsme si impozantní Doumo nebo-li Katerálu Narození Panny Marie, která je opravdu obrovská a celá postavená z bílého mramoru. Já osobně miluju takovýhle stavby. Už jen když člověk vidí kolik tisíc dokonale zpracovaných soch je na samotné katedrále.👏 Prošli jsme si tedy centrum, prohlédli obchody i něco nakoupili a vrátili se na pokoj, kde jsme se rozhodli dospat náš spánkový deficit.

Druhý den jsem si užili boží hotelovou snídani a opět vyrazili do města, které jsme tentokrát prošli opravdu pořádně, nachodili jsme okolo 20 km! Došli jsme až do Parco Sempione, což je obrovskej park, kterej když člověk projde, tak dorazí k Arco della Pace, ohromné bráně, která je vzhledově skoro identická s Braniburskou bránou v Berlíně a nebo Vítezným obloukem v Paříži. Poté jsme se uchýlili do restarace, jelikož byl čas oběda a měli jsme pořádnej hlad, zvolili jsme díky tipu z instagramu jednu burgrárnu, což mi přišlo trošku barbarský, jelikož jsme byli v itálii, ale to nemění nic na tom, že burgry měli fakt suprový. Následovala dlouhá cesta zpět k hotelu, a pak dlouhá teplá, vařicí sprcha před zaplutím do postele.
Třetí den jsme prošli zbylé zajímavé místa v centru Milána a užívali si poslední chvilky před koncem našeho úžasného víkendu. Já osobně Itálii hrozně miluju. Města, moře, kulturu, jídlo, lidi. Ikdyž poslední den byl fakt masakr, tisíce lidí všude, takže samý procpávání se, ale co čekat před vánoci. 
Moje blogerka, vždy ve střehu.
Happy jak dva grepy.
Mám tu nějaké další milovníky Itálie? 💙Já se s váma loučím a doufám, že se vám tento, ač velmi stručný, článek líbil a chtěl bych vám popřát krásně prožité Vánoční svátky 💙😊

4 komentáře:

 1. Ahoj,

  Máte moc pěkné fotky, ty i Domča ;) Ja radši fotim lidi a street foto, takže obdivuju když někdo umí krásně zachytit atmosféru města a samotné budovy! Možná to je i tím počasím, vypadá to opravdu kouzelně :) Mě to město nepřišlo vůbec fotogenický, ale vy tomu dáváte úplně jiny rozměr :D

  Verča

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj Verčo,

  děkujem a jsme rádi,že se ti fotky líbí. Počasí nam tam teda moc nepralo, jelikoz byla porad mlha, jinak fotit mesto, pamatky neni lehke, chce to trpelivost :D Me treba osobne prislo nefotogenicky Duomo, ikdyz je nadherny, protoze je na fotku az moc velky a jsou tam vsude lidi, takze to nebylo lehky pekne zabrat :)

  OdpovědětSmazat
 3. Jak už jsem psala u Domči na blogu, muselo tam být vážně krásně.. taky bych se tam ráda jednou podívala.... Hotelové snídaně jsou vždycky nejlepší :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hotelový snídaně jsou nejlepší, akorát pak má člověk tendence se totálně přecpávat :D

   Smazat