ABOUT AUTHOR

úterý 21. února 2017

MOJE PRVNÍ STĚHOVÁNÍ

Jak jsem avizoval na instagramu, tak dnešní článek je o stěhování. Už pěkných pár let jsem si v hlavě představoval ten moment, kdy se konečně nastěhuju do svého prázdného bytu a úplně od základu si ho vybavím. Tak právě tenhle moment nastal a já zatímco píšu tenhle článek mám za sebou první noc v novém bytě.
No a jelikož to bylo moje první velké stěhování (převezení si oblečení k Domče do garzonky nepočítám a stěhování když jsem byl malej si nepamatuju), tak jsem nevěděl co přesně čekat a vše jsem ze začátku viděl tak nějak růžově. Naše stěhování bych rozdělil na tři fáze.
 • IKEA
Ikeou jsme začali, plní energie a nadšení jsme vyrazili vybírat nábytek, kterým náš byt vybavíme. Jako první jsme si prošli celou Ikeu, nafotili naše favority a šli na oběd, kde jsme definitivně vybírali co vlastně vezmeme. Po obědě jsme vzali "vozíky" a šli pro námi vybrané věci. Vzali jsme pracovní stůl, židle, křeslo, lampu atd. aby se nám to vešlo do auta.

Ikeu jsme si zopákli ještě jednou (já teda dvakrát, protože jsem jel pro postel s matrací), kdy jsme dokoupili takový ten nutný základ.


 • STĚHOVÁNÍ

Další fáze, podle mě ta nejhorší, bylo stěhování věcí a vyklízení starého bytu. Kdybych se stěhoval sám tak si pískám, jelikož bych svý věci sbalil do dvou beden a bylo by to. No, ale pak tu byla Domča, která toho měla mraky 😅 Přece jenom nemá rodiče z Prahy, takže logicky všechny svoje věci měla právě tady. Na druhou stranu já mám rodiče v Praze, takže poměrně dost mých věcí je furt u rodičů doma.
Věci jsme balili do kartonových beden, kufrů a Ikea tašek a cestu z bytu do bytu jsme jeli s věcmi nejmíň 4x a to jsme měli menší dodávku. Tahle část byla pro mě nejhorší, všechno zabalit, snést dolu na chodník, přijet autem, naložit auto, přesunout se na druhou stranu Prahy, vyložit na chodník, nanosit k výtahu, dát do výtahu, nanosit do bytu a takhle furt dokola, najeli jsme po Praze přes 100km. A to ani nemluvim a těžkým nábytku, kterej se pěkně blbě nosil v tom malym baráčku.
Po vyklizení věcí následovalo vyčistění bytu abychom ho mohli konečně předat.
 • SESTAVOVÁNÍ NÁBYTKU
Tak takhle část mě bavila nejvíc, i když na ní vždycky přišla až večer po celým dnu stěhování a uklízení, takže jsme už byli dost vyčerpaní. Nicméně se nám úspěšně povedlo sestavit vše co jsme si  nakoupili a musím pochválit i Domču, protože jí taky pěkně šlo.


Všechno jsme to nakonec pěkně zvládli a teď nás čeká zabydlovací fáze, a taky samozřejmě dovybavovací, jelikož nám chybí ještě docela dost věcí z nichž některé jsou docela dost důležité, jako například skříň.
Včera večer jsme se taky poprvé vydali na nákup do blízkého OC Krakov a na mě cestou zpátky dopadl takovej zvláštní pocit, takový to když je všechno nový, jinak a vy nejste aklimatizovaní. Zvyknu si ale určitě rychle, jelikož Bohnice moc dobře znám, vyrůstal jsem tu, mám tu prarodiče a chodil jsem sem i na gymnázium...takže úplně jako doma 😂

Já se s vámi loučím, doufám, že se článek líbil, taky že teď konečně budu psát víc častěji :)

6 komentářů:

 1. Nevím proč, ale já osobně se stěhovat moc nechci - i když vybavit si vše po svém by mě vážně bavilo :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme to ma plusy i minusy a ja osobne bych se nechtel vicekrat stehovat :)

   Smazat
 2. Hrozně moc vám to závidím, tohle vybavovani bytu a kupovani nových věcí :) ja se nastěhovala k příteli, který už měl vše vybavené a zabydlene a uvolňoval jen šuplíky :D (dneska už mam skoro celou skříň haha :D ). Mě by jen zajímalo, podle čeho jste vybírali lokalitu a tak, kdyz píšeš, že jste se stěhovali na druhou stranu Prahy. Jestli to je moc osobní otázka, tak to chápu, jen mně to přijde úplně neuvěřitelný přestěhovat se přes celou Prahu (i když ty pises, že to tam znas), ja totiž cely život vyrůstala a bydlela v jedné části :)

  Mějte se krásně a uzivejte nový byteček!

  Verča

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se prvně taky nastěhoval k Domče a jediný co jsem tam měl bylo oblečení :D
   Byt je po mé babičce, takže když jsme měli možnost, tak jsme ji využii...jinak lokali tu znam, bydlel jsem tu jako dite, chodil jsem sem na gympl a mam tu prarodice :D Takze celkove mi to je blizsi nez predesly Kacerov, ktery byl pro me jedna velka neznama.

   Smazat
 3. Překvapilo mě, jak tě (aspoň podle popisku) bavila Ikea. Já tam svýho přítele už radši neberu, ztrácí tam z těch věcí a lidí nervy a pak je na zabití :D Musím mít přímo seznam a jít jen po těch věcech, co už mám předvybraný:D a taky mě pobavilo, že Domča montovala nábytek. My loni sestavovali šílenou skříň s pěti dvěřmi a bylo mi doporučeno jen podávat šroubky :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bavila mě hlavně ze začátku, byl jsem tam zatim 4x a ještě mě to čeká znova a musim říct, že už jsem z toho docela vyčerpanej :D
   Taky jsme měli cca předvybraný věci, ale v reálu je to něco jiného, tak proto jsme si to ještě procházeli :)
   Monotovala samozřejmě lehčí věci, židle, stolečky apod :D ale i to se počítá :)

   Smazat