ABOUT AUTHOR

sobota 8. dubna 2017

PUSSY PUSSY

Od malička jsem velkým milovníkem zvířat. Všechno to začalo pořízením morčátka, pak dalšího a dalšího. Nakonec jich bylo asi šest. 
Pak jednoho večera táta přivezl miniaturní kotě, které bylo podchlazené a umíralo. Samozřejmě jsme mu hned pomohli a zachránili ho. No ale pak se nabízela otázka, co až se zotaví. Necháme si ho? V té době jsem byl ještě poměrně mladý a ke kočkám jsem lásku fakt nechoval, mohla za to sousedovic, která mi zakousla dvě morčátka. Sám bych si tedy kočku v žádném případě nepořídil. Nicméně rozhodnutí nebylo na mně, a tak jsme si koťátko nechali. Od té doby miluju kočky. 
Momentálně máme doma kocourka a kočku, kteří jsou v porovnání s ostatníma kočkami tak nějak piďi :D Oba dva jsou nalezenci, kteří by bez pomoci nepřežili. 

Proč ale miluju kočky? Co mi na nich tolik imponuje?


Kočka je zdánlivě ochočený domácí mazlíček v jehož nitru se skrývá neovladatelná šelma s loveckými instinkty a vlastní vůlí. Je plná protikladů, jako je například skloubení přítulnosti k člověku s totální nezávislostí a neovladatelností. Kočka je tedy ideální pro člověka, který má rád svůj osobní klid a zároveň vyžaduje občasné mazlení s milujícím zvířátkem. Když už jsme u toho mazlení, tak kočky mají úžasnou schopnosti vysávat negativní energii a uklidnit člověka. Proto taky rád chodím do kočičích kaváren, je to úplný balzám na duši.
O proti psům bych u koček vyzdvihl hlavně tu nezávislost a samostatnost. Dále jsou kočky velmi čistotné a nenáročné oproti psům.

Bohužel své miláčky teď moc nevidím, od té dobry co bydlím sám. V budoucnu bych si ale rád pořídil nějakého mazlíčka. Hrozně moc se mi líbí psí rasa Shiba inu, která je údajně podle charakteristik, povahově taková směsice psa a kočky. Ale pes je obrovský závazek a zodpovědnost. Vyžaduje víc pozornosti a času než kočka, takže neni vhodný pro mladé, časově vytížené lidi. Nikdo přece nechce zanedbávat svého miláčka ne?
To je tak když mazlíte jedno víc a druhá pak žárlí :D

Kamrádky Shiba Arya 

A co vy? Jste spíše team kočky nebo psi a proč? :)


7 komentářů:

 1. Nádherný kočičky! Já jsem již od mala neskutečný milovník koček, vždycky když nějakou vidím, hned se rozplývám :D :)
  Blog Everythin Kate

  OdpovědětSmazat
 2. Já s kočkama vyrůstala a dodneška jich doma několik chovám, takže jo, taky jsem spíš kočičí a tak nějak si to bez nich už nedovefu představit :)

  OdpovědětSmazat
 3. Pro zatím jsem team "Hlodavci" :D Celá rodina zastává názor, že jak pes, tak kočka by měli mít volný přístup jít ven, což u nás nejde ;) Ale určitě bych v budoucnu chtěla oboje.
  Pes je přítel, kočka je osobnost :) Ale miluju všechny zvířata a nejradši bych měla snad celou zoo :D

  OdpovědětSmazat
 4. Já jsem zvyklá od malička na kočky, v celé rodině každá domácnost nějakou kočku má, zbožňuju je. Těšila jsem se, až si pořídím vlastní a loni se mi tento kočičí sen konečně splnil. Imponují mi velká plemena, proto jsem si vybrala mainskou mývalí. Občas je náš kocourek tak trochu terorista, ale je to takovej roztomilouš :) Přítel je spíš team pes, takže do budoucna plánujeme ještě jeden zvířecí přírustek, Shiba inu se mi taky strašně líbí!

  OdpovědětSmazat
 5. Moje teta má shiba inu a ačkoli je to nádherný pes, mně osobně její povaha strašně nesedí. Ona je opravdu spíše kočkou (a to kočky miluji, přesto u psů jejich vlastnosti nevyhledávám) - mazlí se, jen když chce ona, když nechce, tak je schopna na člověka vrčet nebo se po něm ohnat.. To od svého mazlíčka opravdu nevyhledávám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě na psech vadí ta přehnaná závislost, proto mi imponují vlastnosti Shib. Samozřejmě to co píšeš není ideální, to bych nechtěl aby ne mě vrčela a oháněla se...ale věřim, že to je individuální záležitost :)

   Smazat
 6. Ahoj. Moc pěkný článek. Je fakt milé, když kluci takhle pěkně píší o zvířatech. Shibu máme doma a je to fakt totální kočka. Příjde se mazlit jen když chce, ale jeho roztomilost to vynahrazuje :)

  OdpovědětSmazat