ABOUT AUTHOR

pondělí 22. května 2017

JAK JSEM "ŘEKL" MÁMĚ O TETOVÁNÍ

NE, to mi opravdu neřekla.
Tak trochu mi spadl kámen ze srdce. Konečně jsem se odhodlal a řekl mamce o tetování. 
Jak jistě víte, tak tetování mám asi tak půl roku a díky tomu, že byla zima já bydlím sám bez rodičů, tak nebyl problém tuhle mou maličkost zatajit.
Věděl jsem, že dřív nebo později dojde ke konfrontaci s rodiči, kterou jsem se snažil co nejvíc oddalovat. Naše rodina je totiž v tomhle směru tak trochu konzervativní, nikdo u nás tetování nemá a já teď tak trochu v tomhle vybočuju z rodinných kolejí. I když mně příjde, že to skoro ve všech směrech, že si občas říkam, jestli nejsem náhodou adoptovanej 😂😂 #černáovcerodiny

Už když jsem si nechával dělat tunely do uší, tak to bylo stylem, že jsem postavil rodiče před hotovou věc, jelikož ptát se, dovolovat se na něco neobvyklého mamky, přineslo vždy stejnou odpověd. NE. Na tetování jsem se sice ptal abych si ověřil názor mamky a reakce? NE, NE, NE, ty ses zblázdnil, na to rychle zapomeň, a pak volala tátu, klasika 😅 Nicméně jsem si ho nechal udělat.

O tetování jsem chtěl rodičům povědět potom, až udělám poslední zkoušku v zimě, nicméně z toho nějak sešlo, a pak většinou nebyla vhodná příležitost na onu novinu. Zlom přišel během nedávné rodinné oslavy, kdy si táta všiml kousku tetování vykukujícího z rukávu mé košile. Nijak jsme to, ale neřešili. Plus si stejnak myslim, že tátův kadeřník, se kterým se znám mu to vyžvanil 😆

Ale abych to neprotahoval, tenhle víkend jsem byl sám doma s mamkou a neustále se rozhoupával abych jí to řekl. Neřekl. Nicméně potom co jsem přijel k sobě domu, mě něco napadlo. Měl jsem mamce posílat nějaké pracovní dokumenty a řekl jsem si, že jí pošlu i odkaz na můj blog, o kterým jsme se nedávno bavili a já jí pověděl, že jí pošlu odkaz později. Do emailu jsem tedy napsal adresu mého blogu, na kterém jsem ještě rychle nastavil větší počet rozbrazení příspěvků na hlavní straně, tak aby na jednom z nich bylo vidět, že mám tetování, hlavička docela co 🙉 No a za hodinku mě čekal telefon od mamky a mně bylo jasný co bude hlavním tématem. K mému překvapení to nebylo tak hrozný, mamka řekla JEN JEDNOU že jsem blázen či co. No, tak to nejhorší mám za sebou, teď už to jen ukázat osobně, to bude ještě zajímavý.

A co vy, máte tetování? Co na to vaši rodiče?


20 komentářů:

 1. Překvapuje mě, že jsi to tolik řešil v tomhle věku. Navíc, když bydlíš sám atd. Ale tak evidentně ti spadl kámen ze srdce, takže good for you :). Ještě by mě zajímalo, jak vaši reagovali na Domču, když jsou poměrně dost konzervativní. Ona je přece jen na mladou holku celkem nestandartně a hodně potetovaná. Měj se fajn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tolik jsem to řešil a řešim, protože mi dost záleží na mých rodičích, na jejich názoru atd, takže proto :) Přece jenom domu furt jezdim a rodičům jsem vdečnej za spoustu věcí, takže jim nechci dělat starosti, ikdyž pochybuju, že by mě odsoudili za to, že mám tetování.
   Na Domči tetování nijak nereagovali, ona ho má poměrně jemné a né nijak extrémně výrazné. Přijali ji takovou jaká je :) Na druhou stranu mí rodiče jsou zvyklí na "nějakého" mě a najednou ten někdo má celou potetovanou ruku, to už je trošku větší změna.

   Smazat
  2. Já tetování zatím nemám, i když asi na něj časem dojde a pomalu dávám dohromady jeho vzhled. Nicméně nechápu, proč bych s tím měl dělat takovou kovbojku. Nadhodím, že to plánuju, pošlou mě do háje, tak si ho stejně udělám a tečka. Je to moje věc. Buď to snesou, nebo mě budou dál prudit, ale sakra kolik ti je? 12? Ani v 15 bych si do podobných věcí nenechal kecat a to jsem prý mamánek :D Nemyslím, že to, že jsi jim vděčný za spoustu věcí, by tě mělo jakkoliv omezovat. Neříkám chlastání, drogy, ale obrázek na kůži? :)

   Smazat
  3. Asi si to špatně pochopil, já si do ničeho kecat nenechal. Tetování jsem chtěl a taky si ho udělal aniž bych se někoho ptal.
   Jde o to, že rodiče na to mají nějaký pohled a příjít před ně s potetovanou rukou je šok, proto jsem se vyhýbal té konfrontaci. Ale tak každej to má jinak ;)

   Smazat
  4. Ono to není moc o věku, moji rodiče by mi to z fleku zakázali, kdyby mohli, přestože mi třicítka šlape na paty. Při každé příležitosti si vyslechnu, že toho jednou budu litovat a že jsem si zkazila tooooolik možností... Taky jsem chvilku schovávala, kovbojka nekovbojka, ne každej nese lehce fakt, že třeba rodiče zklamal. Teď už to nechávám na náhodu,tak jako tak dostanu sprda :D ale nedá se svítit, moje tělo, moje volba :)

   Smazat
 2. Mám celkem 9 tetování a pokaždé jsem to udělal stylem, že jsem nikomu nic neřekl a prostě s tím přijel domů a ukázal to až když to bylo na kůži, protože s tím už stejně mikdo nic neudělá a myslet si může kdo chce, co chce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem to v plánu to takhle udělat, ale ta mámy první reakce když jsem to před mym prvním termínem naťukl, mě dost vyděsila :D

   Smazat
  2. Jo já se první zeptal Jaký mají názor na tetování. Reakce táty že mě s tetováním nepustí přes prach mě vyděsila. Tak sem jim nic neřek a udělal jsem si ho, pak sme se tak týden nebavili a teď po 2 měsících se to neřeší a s otcem se zase bavíme :D

   Smazat
 3. Už jako malá jsem tíhla k těmto věcem. Když jsem si roztahovala ucho, tak nikdo doma nic nepoznal, až když jsem ucho roztáhla na vysněných 20mm a vzala si tunel :D Mamka se k tomu tehdá ani nijak nevyjádřila. V 15 jsem přišla s hotovou věcí, že jsem se objednala na piercing, rozmlouvala mi to, ale musela se s tím nakonec smířit. O druhém piercingu jsem jí ani neřekla předem. Pak přišly dredy, který mi sama mamka i financovala. Teď mám jen septum a 5 tetování, z toho jedno jsem "dostala k 18. narozeninám".. Měly jsme slib, že jedno a dost, ale jak jde vidět, nedodrželo se to :D Momentálně jsem mamce řekla o dalším, který bych si přála, řekla mi na to jen: "omg" a tím to haslo. Jsem dospělá a ona to respektuje. Mám ji za to ráda :) (ovšem zbytek rodiny má furt kecy).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to tě musí mít mamka vážně ráda, že tě takhle podporuje :)

   Smazat
 4. Hezky napsáno. Já tetování plánuji už dlouho, ale zatím nechávám zrát nápad. A pak tam prostě půjdu s přítelem, který mě bude rozptylovat :-D. U porodu by prý být nechtěl, tak aspoň u tetování :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje přítelkyně se ke mně připojila běhěm mého prvního tetování, byl jsem rád, že něco takového můžu sdílet s někým blízským. Přijde mi to hrozně pěkný. Byl bych nejradši kdyby to tak pokračovalo i nadále :)

   Smazat
 5. Tak tohle je vážně dost originální způsob, jak říct rodičům o tetování. :D Já to naštěstí nemusela takhle promýšlet. Mamka tetování má a prohlásila, že by byla tudíž blbost mi to zakazovat. Akorát jak postupně přibývají nová a nová, tak už z toho tak nadšená není a říká, že budu jak galerie. Každopádně ten, kdo to z naší rodiny zvládá nejhůř, je asi babička :D

  EnthusiasTer

  OdpovědětSmazat
 6. Hahah, mamka zastává názor, že co potetovanej člověk, to kriminálník. Takže je vždycky hroznej oheň na střeše, když tohle téma načnu.
  Ale stejně to hecnu. Táta má tetovanou nohu z boku nad chodidlem, a řikal, že si toho nikdo nevšiml. Chci stejný místo, tak jsem zvědavá, jestli to projde bez povšimnutí anebo mi bude ukopnuta hlava :D. Teď jen vybrat nějakýho fajn tatéra v Edinburghu, aby to mělo přesně takovej význam, jakej chci..

  OdpovědětSmazat
 7. Zajímavý způsob, jak to mamce říct :D já osobně bych preferovala asi z očí do očí, ale je dobře, že to mamka vzala dobře. V rámci možností. Ta moje je naneštěstí víc střeštěná než kdejaký puberťák, dárek k mým 14 byl piercing - chtěla vědět zda to bolí. K 15 to byl zase tandemový seskok - to se mě už asi chtěla zbavit :D Táta je ale úplný opak a šílí ze všeho... každopádně to tetování ti sluší!

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětSmazat
 8. Ten článek působí, jak kdyby to psal 14tiletý kluk. �� Celkem sranda. Ale každý to má jinak. Můj názor je takový, že se mi toto tetování moc nelíbí. Připadá mi to jako "rychle si udělám jakékoliv tetování, ať doženu ostatní". Důležité je, že ty si spokojen s tímto a budeš i s dalšími malůvkami :)

  OdpovědětSmazat
 9. No ja som na tom bola celkom podobne. Začiatkom roka som si dala svoje prvé tetovanie a nejako som to nevedela doma oznámiť. Keďže som väčšinou v Prahe tak som mala na premyslenie ako to doma poviem čas, ale jediné čo ma napadlo bolo napísať o tom článok na blog. No a za pár dní o tom už všetci vedeli :) Bez zvytočného vysvetľovania. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Kerku mas krasnou! Ja jich mam nekolik, i piercingy a vzdy o nich mamka vedela-bylo mi 16 pri prívnim piercingu...a nevadi ji, jen teda nesnasi moje kocky co mam na nartech:))...ty ji iritujou:)).

  Mej se hezky a kdyz budes mit chut, prijd ke mne na www.bygabra.cz na navstevu;)


  Paa

  OdpovědětSmazat
 11. S rodiči to mám úplně stejně! #cernaovcerodiny :D Chci tetování, a když jsem se o tom zmínila, tak negativní odpověď byla jasná. Vlastně mi přijde, že s čímkoliv přijdu, tak je ta odpověď negativní :D
  Tak přemýšlím, jak to vymyslet, aby třeba tetování nebylo tak vidět, ale zase na druhou stranu, to tetování, které chci se nehodí tak úplně všude. A na to, jak bych to měla říct pak našim, radši ani nemyslím! :D
  Našel jsi super způsob, jak jí to říct :D
  Janet

  OdpovědětSmazat