ABOUT AUTHOR

úterý 13. června 2017

VÝLET DO STOCKHOLMU

Vítám vás u nového článku plného fotek, ve kterém vás provedu mým výletem do Stockholmu. Na výlet jsme se vydali s rodiči a ségrama, takže skoro komplet rodinka.

Po příletu mě ihned uchvátilo místní letiště, které bylo neskutečně krásné. Všechno tu bylo nové, luxusní a upravené. Jakože hodiny tu mají od značky Breitling? Trošku úlet ne?😅 Jen se podívejte na fotky.
Z letište nás k hotelu dopravil tento rychlovlak, rychlostí 200 km/h. Tak tohle už je náš hotel, který se nacházel dvě stanice od centra. Hned vedle hodelu se nachází moderní obchodní centrum a národní fotbalový stadión, na kterém se zrovna v pátek odehrávalo kvalifikační utkání Švédsko - Francie. My jsme se před začátkem zápasu zrovna vraceli z centra a řeknu vám, že jsem v životě nezažil takovej masakr ve vlaku, pro změnu jsem se cejtil fyzicky znásilněnej :D :D
Hotel sám o sobě byl velmi moderní a jeho interiéry si mě totálně získaly. Hrozně příjemný a fotogenický prostředí, takže mě mrzí že jsem po ruce neměl zkušenejšího fotografa. Hlavně ta kulatá okna jsou nej, no posuďte sami :)
Za 3 dny ve Stockholmu jsme nachodili 34 kilometrů, docela hustý co? Stockholm je totiž velmi rozlehlé město, ležící na mnoha ostrovech, na okraji velkého (nevim jméno) jezera a Baltského moře. Dost se tu  tedy cestuje loděmi, místní říkali, že si tu rodiny první pořizují loď a až pak auto či dům. Mně tu trošku chybělo takovéto klasické historické centrum. Jinak ve Stockholmu skoro ve všech kavárnách a restauracích je hojně zakomponovaná zeleň, všechno to pak působí hrozně příjemně a uvolněně.


Copak to tu máme? Nejlepší prasárnička tohlecto Churros. Jinak upozorňuju, že ve Švédsku si pěkně pobrečí vaše peněženka. Je to tu totiž 3x dražší než v Čr. Až na oblečení teda, hehe.

Doufám, že se vám tenhle článek plnej fotek líbil, chtěl jsem se víc rozepsat, ale nějak jsem nechytl psací slinu 😂

8 komentářů:

 1. Fotk moc hezky, hned bych vyrazila!!
  Mej se krasne

  Papa ByGabra

  www.bygabra.cz

  OdpovědětSmazat
 2. WOW! tie fotky sú skvelé. Letisko je fakt ohromné... ale ten hotel! Ten sa mi páčil asi najviac. Podľa mňa by si zbytočne písal viac, fotky povedali všetko a ten krátky článok bohate stačil na drobné informácie :) za mňa super!

  OdpovědětSmazat
 3. Naozaj neskutočne skvelý článok s ešte lepšími fotografiami! :) Je to krásne mesto :)

  OdpovědětSmazat
 4. Ja jsem se do Stockholmu naprosto zamilovala. Loni jsem se koukla i do Helsinek, ale na ten Stockholm to proste nema :) bydlela jsem tam primo na Gamla Stanu a to byla uplna nadhera :) jo a tech 34 kilaku ti verim, taky jsem tam vsude chodila pesky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helsinky jsem neviděl, ale Oslo je prý hrozně krásný :)

   Smazat