ABOUT AUTHOR

neděle 6. srpna 2017

ZA NORSKÝMI FJORDY

Když jsem šel ve středu do práce, myslel jsem, že to bude jen jeden z těch dalších obyčejných dnů. Odpracuji si svůj čas, půjdu do fitka a večer se třeba kouknu na Vikingy, který mimochodem uplně hltám. No ale nebyl. Kolem poledne mi psala nadšená Domča, že dostala neskutečnou nabídku, ale že to asi nebude moci vzít protože jí neuvolněj tak narychlo z práce. Po chvíli mi ale píše, že v práci s tím nemají problém a nic nám nebraní jet do Norska na plavbu s PTTours"Za krásami norských fjordů z Bergenu na lodi Monarch", a to hned v pátek, skoro ze dne na den prostě. 

Z klídku a pohody se stala neskutečná honička. Co si vezmem za oblečení, kde máme pasy, kdo nás vezme na letiště a jak vlastně poletíme, letenky se nám totiž řešili na poslední chvíli, a tak jsme s Domčou ani spolu necestovali, bystřejší z vás si toho mohli všimnou na našich instastories. Můj let měl dva přestupy, ve Stockholmu a Oslu a chudák Domča musela autobusem do Vídně a pak ještě přestupovat v Oslu. Do Bergenu jsme teda dorazil skoro o půl dne napřed, ubytoval se na hotelu a čekal až mi přijede, koukajíc na Vikingy...jak jinak. 
Dorazila. Vyzvedl jsem jí na zastávce, zavedl do hotelu a poté jsme vyrazili do centra, kde jsme totálně zmokli, v této části země prý prší 80% času...docela síla, zlatá Anglie :D Zmoklí jak slepice jsme zapadli do místní restauračky a oslavili Domči svátek,  jak se patří, jídlem.Druhý den nás čekal přesun z hotelu na naší loď Monarch. Je to pár měsíců zpět co jsem byl s rodiči ve Švédku a při pohledu na takovéto obří lodě jen nevěřícně kroutil hlavou. No a teď se na ní budu plavit 9 dnů? Nechápu. Po nalodění se jsme se vydali na prohlídku lodě a totálně vyjevení zjišťovali co všechno tu vlastně je. Jen pro představu bazén,běžecká dráha, horolezecká stěna, casino atd. Prostě úlet.
To je onaaaaa
Ne tohle neni v Palladiu, ale uvnitř lodi
Následoval oběd a prohlídka Bergenu, což je fakt krásný přístavní městečko, plný malebných domků a kouzelných uliček. Zase klasicky celej den pršelo a my zjistili, že to asi bez pláštěnky nepůjde, Domča si jí už koupila :D I přes ten déšť jsme stihli nafotit přes 200 fotek, tak hezký to tu je.

Zatímco píšu tenhle článek vyplouvámě na moře, poplujeme celou noc a ráno zakotvíme ve Flamu, takhle to bude pokračovat zbylých 8 dní. Přes noc na cestě a před den výlety, pokaždé na novém místě. No já se nemůžu dočkat, už jen při pohledu z letadla jsem byl totálně okouzlen tou krajinou, která je hlavně mega fotogenická, takže asi zaspamuju instagram.

Nakonec musim vyzdvihnout tu mojí blogerku, za to že je tak šikovná a v blogování se za tu dobu co jsme spolu neskutečně posunula. Bez ní bychom tohle asi jen tak nezažili :) Takže se koukněte taky na její článek, má tam víc fotek :D

7 komentářů:

 1. Pardon za ty fotky co tam jsou víckrát, ta free wifi me trosku podelala. Upravim to az budu na pevnine.

  OdpovědětSmazat
 2. Wow! Gratulace k tak super výletu a vlastně přítelkyni :))) užijte si plavbu... a kdyžtak v nadpisu - fjordy a ne frjordy.

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětSmazat
 3. No to máte parádní! :) Fotky jsou úžasné! Fakt se mi moc líbí :) Ta s holuby mě rozesmála, paráda :D :)


  https://yourvee.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Bergen není městečko, je to druhé největší město Norska a má 250 tisíc obyvatel... :-)

  Doporučuju nepoužívat přechodníky, když je neumíš tvořit (ty jako kluk koukaje na Vikingy), a zopakovat shodu podmětu s přísudkem (letenky se řešily), krátké vs. dlouhé i ve 4. pádě (vyzvedl jsem ji, tu moji blogerku), čárky ve větách atd atd... Je to ostuda, že většina blogerů se prezentuje s takovými chybami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, již dříve jsem si tento blog prohlížela. Škoda, že tu není možné napsat lehkou kritiku, která by byla autorem pochopena a někam ho posunula. Stále ve stylu malého kluk, ale je to každého věc, že jo a my to číst nemusíme. Bohužel za mě zatím blog o ničem.

   Smazat
  2. Komentáře tu jsou povolené, takže sem může psát kdokoliv, cokoliv. Jak sama píšeš, číst to nemusíš a když už máš potřebu mě urážet, tak to aspoň napiš pravopisně správně. Hezký den :)

   Smazat
 5. Na češtině bych fakt zapracovala, také mě dost mrzí, že se blogy hemží chybami a takovým až lajdáckým přístupem.. Jinak super článek s krásnými fotkami. :-) Plavbu závidím! K

  OdpovědětSmazat