ABOUT AUTHOR

pondělí 14. srpna 2017

ZÁŽITKY Z PLAVBY PO NORSKU

Když začínám psát tento článek tak si říkám, že jsem možná měl napsat jeden každý den nebo každý druhý den. Teď mám totiž nastřádáno tolik zážitků, že nevím kde začít. Ale tak to vezmu hezky popořadě a snad nic nezapomenu. 

Po nalodění se v Bergenu nás čekalo několik zastávek.

Flam 


Malinké městečko, které naše loď po zakotvení skoro celé zakryla. Hlavní atrakcí zde byla jízda vlakem do vnitrozemí, ale bohužel na nás vstupenky nevyzbyly, a tak jsme se museli spokojit s procházkou na místní vyhlídku, ze které jsme se kochali pohledem do zátoky, kde kotvila naše loď.


Geiranger 


Druhou zastávkou byl Geiranger a my si přivstali ještě před příjezdem, protože jsme míjeli nádherné vodopády “Sedmi sester”. V samotném městečku byl také mohutný vodopád, ke kterému jsme se vydali a podél kterého vedla nádherná stezka od shora až dolů. No jen se podívejte na fotky. Následně jsme zapadli do místní kavárničky, což byl takový náš zvyk, pokaždé si najít nějakou pěknou místní kavárnu. Sedět, popíjet kávu a pozorovat okolí a nebo stahovat fotky a horlivě spamovat instagram :D  Alesund

Alesundu nás přivítalo né zrovna příjemné počasí, a to déšť se silným větrem. Poprvé jsme vyrazili s naší skupinou vedenou paní průvodkyní, ale vydrželi jsme to asi tak 10 minut, radši chodíme na vlastní pěst. Zamířili jsme k místnímu majáku, cestou si pohladili pár místních kočiček a objevili krásnou kavárničku, ve které jsme přečkali to nejhorší počasí, alespoň jsme si to teda mysleli. Následoval výstup na místní vyhlídku, na kterou vedlo 418 schodů. Asi v půlce cesty, kdy už jsme byli poměrně vysoko, začlo šíleně foukat a na těch pidi mokrejch schodech vedoucích na okraji propasti to nebyl zrovna med. Na vrcholku nás ale čekal nádherný pohled do krajiny a přilehlých ostrůvků, no a pak zas ta cesta dolů, to se jde vždycky hůř. Jako na potvoru se protrhla mračna a vykouklo sluníčko, jen co jsme vlezli na loď. Řekl bych, že v Norsku docela normálka, počasí se tu neustále mění a člověk nikdy neví.

Večer na lodi je výjimečný, probíhá totiž gala večer a tak jsou všichni vyšnoření do společenského oblečení. Ani my s Domčou jsme se nenechali zahanbit. Co myslíte? Po večeři se ubíráme na bar do 14 patra, kde popíjíme při pozorování kouzelného západu slunce. Následně se rozhodujem okouknout místní diskotéku, kde  nakonec tancujeme až do dvou do rána, škoda jen že neumím španělsky :D
Jak vidíte je tu asi milion fotek, a tak jsem se rozhodl článek rozdělit na dva. Doufám tedy, že se vám tento článek líbil natolik, že bude pokračovat ve čtení i toho druhého :)

4 komentáře:

 1. Libi, moc krasne fotky. A jaka teda byla teplota? Jednou navleceni, potom zase v plavkach :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většinou okolo 20. Zalezelo na tom jestli sviti slunicko / prsi a nebo fouka vitr :)

   Smazat
 2. Krasny fotky, musela to byt parada. A dekuji teda za tu plavkovou fotku *mrk mrk :D

  OdpovědětSmazat
 3. Krásné fotky, těším se na druhý článek :)

  OdpovědětSmazat