ABOUT AUTHOR

neděle 3. prosince 2017

ZALÍBIT SE

"Působíš na tom instagramu hrozně arogantně." Věta, kterou jsem slyšel nespočetněkrát a která ve mně vždy budila smíšené emoce. "Ten popisek u fotky je mega arogantní Jakube." To to mám jako přepsat abych se víc zalíbil? Nebo ty snad víš jak jsem to vlastně myslel, jaký je můj humor, způsob vyjadřování a nebo mě prostě soudíš na základě nějaké domněnky? 

Nemám rád když vám někdo říká jaký vlastně jste na základě něčeho tak povrchního, jako je galerie fotek zvaná instagram. Jak to můžeš vědět? A ty mě jako znáš? Proč teda ty závěry?

Vidíš jen co tě nechám vidět. Neznáš mě a soudíš mě na základě mého výrazu v obličeji na fotkách.  Na základě popisků u fotek. Co když je to jenom maska? Maska, kterou ukazuji světu, můj štít, který mě chrání před vším tím negativnem. Maska, kterou sundavám jen pro pár vyvolených. Odhaluji se, stávám se zranitelným doufajíc, že toho nikdo nezneužije

Byla doba, kdy jsem si bral podobné výlevy lidí až moc k srdci, snažil se změnit, zalíbit se jim, zapadnout. Ale proč? Jednal jsem jako by to byla moje jediná možnost, jak žít a být přijat. Pouze když budu jiný, mohou mě mít druzí rádi, jedině tak mohu ve společnosti uspět. To je ale velmi vyčerpávající životní strategie, která ani při sebelepší snaze spokojenost nemůže přinést. Jako bych byl nedostačující, něco mín než oni. Opak je pravdou. Jsem dostačující, stejně jako je každý z vás. Každý znás je každou sekundou nejdokonalejší verzí sama sebe. Nebojte se přijmout jací doopravdy jste. Stůjte si za sebou a mějte se rádi, protože když všichni odejdou a vy zůstanete úplně sami, zbudete tu pro vás pouze vy samotní. #youmatter
/ Bunda - H&M / Kalhoty - Zara / Svetr - J&J / Boty - Vans / Náramek - Lavaliere / Hodinky - Komono /

Za fotky děkuju Kubovi :)

19 komentářů:

 1. Hodně k zamyšlení článek, ale je to sakra dobře napsaný...

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužel to tak bývá, že lidé soudí jen na základě vzhledu, aniž by se tě snažili poznat nějak blíže.
  Hodně se mi líbí ta poslední věta.

  OdpovědětSmazat
 3. Když jsem ten článek dočetla, tak jsem si připadala jako kdybych to napsala já. Občas nemůžu z lidí... Dělají si zkreslené představy o někom, koho vůbec neznají. Snaha zalíbit se každemu vede k totálnímu vyčerpání a sebezapreni, což podle mě dělá spousta lidí.
  Nejdůležitější je být sám sebou a neřešit lidi kolem sebe.

  OdpovědětSmazat
 4. Ahojda :) Za sebe musím říct, že bych větu "působíš na instagramu arogantně" nebrala jako kritiku, ale jako cennou zpětnou vazbu od publika. Je to pouze způsob, jak lidé tvoji tvorbu vnímají. Bohužel i tebe následně posuzují stejným metrem. To je stejné, jako když herec hraje stále záporné role. Také si pak neřeknu, hele sympaťák. Ale to je na posouzení každého, jakou image si na sociálních sítích vybuduje a tedy jak ho budou lidé vnímat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, neberu to jako kritiku. Spíš nemám rád když se mi lidi snaží diktovat určité chování abych tak údajně nepůsobil, či byl víc "líbivý" :)

   Smazat
 5. Soutěžíte s Dominikou o nejufňukanější článek?������

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelíbí se mi arogantni styl tohoto komentáře, ale podobná myšlenka mě po přečtení okamžitě napadla taky. Stále a stále takový stín bez vlastního nápadu.

   Smazat
  2. V tom případě fňuk, fňuk :)

   Smazat
 6. Omezení lidé soudí pořád, ono je to vlastně asi nejjednodušší někoho zvrhnout na základě kolikrát i smyšlené domněnky. O mně kolikrát putovaly takové řeči, že jsem z toho byla dost přešlá, ale od určité doby se tomu směju. Co si o tobě kdo myslí vůbec neřeš, to není tvůj boj :). Lidem se nepřizpůsobuj, na to je život moc krátký!♥

  OdpovědětSmazat
 7. Velkej big up!
  Každej člověk by si měl uvědomit, že je pro sebe tím nejdůležitějším na světě a měl by vždycky stát hlavně ve svý první řadě.

  OdpovědětSmazat
 8. Ahoj, takže když ti někdo řekne negativní výtku na tvůj instagramovy profil, tak si tu radši postěžuješ a přesvědčíš nás, že namyšlený nejsi. Aha :) To že na sociálních sítích působí spoustu lidí jinak než v reálu, je přece obecně známá věc. Nic hlubokého. Jaké máš do budoucna plány s blogem? Můžeš nastínit blízkou budoucnost i dlouhodobější plán. Děkuju za odpověď

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, ne tak to vůbec neni. Rozhodně si nemam potřebu stěžovat, konstruktivní kritiku příjímám i vítám :) Rozhodně se netrápim tím, že na někoho mohu působit arogantně, ale něco jiného je, když vám okolí vnucuje určitou formu sebeprezentace, protože se jim ta vaše zdá nevyhovující a nelíbívá.

   Doporučuji přečíst si poslední odstavec, aby ti neunikala podstata tohohle článku :)

   Měj se hezky :)

   Smazat
 9. Chybí Ti v textu několik čárek mezi větami a to velmi základních.

  OdpovědětSmazat
 10. Napadly mě po přečtení tři věci:

  1) Sebeláska je základ ke štěstí. S ní je vše jednodušší.
  2) Každý by se měl starat hlavně sám o sebe a nemluvit ošklivě o cizích (zvlášť) bez jejich přítomnosti.
  3) Skutečně je článek prakticky bez čárek. Nějak poslední dobou celkově nechápu, jak mohou mít v dnešní době lidé maturity a vysoké školy, když neumí úplně základní gramatiku českého jazyka. :-/ Možná by stálo za zvážení na tomhle zapracovat a hned blog zase povýšit výše. :-)

  Prima konec roku, Týna

  OdpovědětSmazat