ABOUT AUTHOR

pátek 4. května 2018

POPRVÉ V AMERICE

Už je to nějáký ten pátek co jsem se vrátil z USA, ale přesto jsem se KONEČNĚ dokopal k tomu, abych vám napsal článek o mé první cestě do USA. Konkrétně na Floridu, nedaleko Miami, kde studuje moje mladší sis na Univerzitě Lynn.
Za ségrou jsem se nevypravil sám. V naší výpravě byl i brácha, jeho přítelkyně, Ondra, Míra a Jovana. No a s těmito lidmi jsem strávil bězkonkurenčně nejlepších 10 dní za poslední rok! 
Ubytovaní jsme byli v Delray beach, v nádherné vile, která byla součástí golfového resortu. Jelikož jsme měli jen 10 dní a naše ubytko bylo opravdu krásné, tak jsme se rozhodli, že se rozhodně nebudem honit a tolik cestovat. Přece jenom, nikdo nechce trávit dny v autě, když si ten čas může užít na zahradě u bazénu, na pláži u oceánu a nebo třeba hraním golfu.

Everglades National Park

I tak jsme za těch krátkých 10 dnů toho stihli dost. Prvním výletem byla přírodní rezervace Everglades, která je mimochodem domovem aligátorů a my měli to štěstí, že jsem jednoho viděli ve volné přírodě.

Tady je krasavec :)
Poprvé u oceánu.  Ta energie, ten vzduch, neskutečný. I přes své obavy z žraloků, kteří tam na mě určitě číhali, jsem se neskutečně vyblbnul ve vlnách, jako malé děcko.

Další výlet jsme si udělali na zápas NHL, který se odehrával mezi Floridou a Buffalem. Přestože jsem zarytý fotbalový fanoušek, tak i tenhle zápas byl něco co se jen tak nezapomíná. 

Universal studios Orlando 

Tak tohle bylo teprv něco! Upřímně jsem zprvu vůbec nevěděl kamže to vůbec jedeme a měl tak trochu obavy, že to bude tak trošku infantilní zábava. Nicméně tohle místo mě doslova pohltilo. Lítal jsem od jedné atrakce ke druhé a bavil se jak nikdy. Překonal jsem svůj strach z výšek a vlezl na vytuněnej volnej pád, dokonce dvakrát (podruhý jsem to už docela vnímal a nebyl v takovym šoku). Dalším super zážitkem byla vodní atrakce Jurský park, ze které jsme vylezli totálně mokří, asi jako když spadněš do bazénu v oblečení, pohoda :D To ale vůbec nevadilo, protože další zastávkou byli neskutečné Bradavice z Harryho Pottera.


Poslední výlet, který jsme podnikli společně s ostatními bylo MIAMI. Tady k tomu nebudu nic psát,  myslím, že fotky postačí.Tak a jsme na konci. Můj výlet do USA hodnotím 10/10 a nemůžu se dočkat až se tam zas podívám. Tentokrát ale rozhodně na delší dobu.

A vám, co jste došli až sem děkuju a doufám, že se vám článek líbil.

8 komentářů:

 1. Zdravím! Moc hezký článek. Vždycky jsem se chtěla podívat do Ameriky, obzvláště do Universal studios. Ale ještě chvilku si budu muset počkat. Hezký design blogu a fotky super. Máš talent, jen tak dál:)

  OdpovědětSmazat
 2. Super článek, škoda, že tak krátký na určitě velké množství zážitků. Jen jedna poznámka k fotkám - nemáš ty plavky nějak zbytečně nízko? :-) A můžu doporučit i zábavný park Europapark v Německu, pokud jsi tam ještě nebyl. :-) Týna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ony ty vsechny zazitky snad ani nejdou vypsat, jak jich je tolik :) K plavkám, mám je jak mi je pohodlné :D
   Určitě na to mrknu. Díky :)

   Smazat
 3. Fotky super! :) Věřím, že sis to musel užít, a ještě k tomu, když jsi tam byl poprvé. Já doufám, že se mi taky jednou podaří navštívit Ameriku. A podívat se do Bradavic? To by bylo něco pro mě! :D

  OdpovědětSmazat
 4. Úžasné fotky. :)
  Ten aligátor je parádní, ale bála bych se ho hodně.
  Ty atrakce musely být super, ráda bych se takhle někam podívala. :)

  OdpovědětSmazat