ABOUT AUTHOR

pondělí 11. června 2018

ASOCIÁL


Je pozdě v noci, všichni už spí a na mě dopadla tíha mých myšlenek. Naskakuje mi jedna za druhou a jsou čím dál hlubší. Pomalu odkrývají temná zakoutí mé mysli. Přemýšlím o minulosti, současnosti, budoucnosti a bojím se. Po dlouhé době se zas cítim tak zranitelný. Spadl jsem do toho. Z emoční prázdnoty přímo do rvoucího kotle s pocity. Proč ale?
Snažím se v sobě vyznat, a tak naslouchám mým věčným rivalům. Hlavě a srdci, co jsou jako dvě strany mince. Kterému ale veřit, nevím. Bojím se zklamání a bolesti. Vždyť bolest mění lidi a já se nechci měnit, alespoň ne v horší verzi sebe sama. Snažím se myslet na něco jiného. Nejde to. Uvízl jsem ve smyčce, a tak se dál utápím v temných myšlenkách. Přemýslím, kde to vůbec začlo. Co byl ten spoušteč.

-

"Myslel jsem, že po státnicích ze mě vše spadne, uvolním se a zaplaví mě jen a jen pozitivní energie. Místo toho se citím vyčerpaný, tak trochu prázdný. Ano, uspěl jsem, ale příjdu si, že stojím v cíli sám. Kde jsou ti, se kterými jsem tu pomyslnou cestu šel, bez kterých bych nebyl tam kde jsem? Nejsou tu. Jsem sám."

-

Začínám vyhledávat samotu. Z prvu je samota přítel,  uklidňuje mě, dokonce i nabíjí, ale na jak dlouho? Vyhýbám se lidem, kontaktu, společnost mě vyčerpává, přitom tam někde uvnitř vím, že příjde chvíle a tenhle asociální románek se rozsype a já nutně budu chtít, být někoho součástí.  Tvořit celek. Cítit důvěru, být pro někoho na prvním místě, cítit tu intimnost, nepochybovat a být milován.

-

I když..přijdu si fakt naivní.

                                                                      

Čas od času vyjde článek jako tento. Sepsané myšlenky, touhy a obavy, které mi rotují v hlavě (nemusí odrážet skutečnost a přítomnost). Ty negativní, co ze sebe potřebuju dostat. Nicméně, pořád to jsou jen myšlenky, tak to taky tak berte. Každý má občas svou slabší chvíli :)

2 komentáře:

  1. Docela podobne jako kdybych to psal ja.. taky jsem si myslel ze po statnicich to bude super.. realita je takova ze se hrozne nudim a nevim co delat. Kamarad mi rikal ze kdyz uz nemam holku tak se clovek ma zamerit na sebe a uz 2 tyden to tak jedu a zacinam citit vysledky ze to je o neco lepsi ;) Asi zacni poslouchat hlavu :). Navod na to neni ale urcite chces vedet nejaky nazor

    OdpovědětSmazat
  2. Trošku mi to připomíná Domči střihy.. Ale hezky napsaný:)

    OdpovědětSmazat